Tarix yazıb tarixə yazılanlar- Buləsuvar şəhidləri

Vətən sağ olsun!

Allah şəhidlərimiziə rəhmət eləsin.

Vətən müharibəmizdə Şəhid olan biləsuvarlılar:

1. Baş leytenant: Gözəlov Xaliq Həsən oğlu (Biləsuvar-Aşağı Cürəli kəndi)

2. Aslanlı İqbal İlqar Oğlu (Biləsuvar şəh. 8 Mart küçəsi)

3. Maxe: Eynullayev Rövşən Elşən oğlu (Biləsuvar- Nərimankənd kəndi)

4. Baş leytenant: Mayılov Namiq Abuş oğlu (Biləsuvar şəh. Şəhid Vidadi Nəsirov küçəsi)

5. Quliyev Məhəmməd Cəlal oğlu (Biləsuvar-Bəydili kəndi)

6. Abıyev İlkin İslam oğlu (Biləsuvar-Əsgərabad kəndi)

7. Gizir: Babayev Elməddin Cəfərağa oğlu (Biləsuvar-Çaylı kəndi)

8. Əsgər: Bağırov Hikmət Qəhrəman oğlu (Biləsuvar-Bəydili kəndi)

9. Gizir: Xosıyev Müşfiq Zakir oğlu (Biləsuvar-Günəşli kəndi)

10. Hüseynov İlqar Yaşar oğlu (Biləsuvar şəh.)

11. Əsgər: Gözəlov Ceyhun Nazim oğlu (Biləsuvar-Bəydili kəndi)

12. Maxe: İbadlı Ruslan sakit oğlu (Biləsuvar-Nəsimikənd kəndi)

13. Məmmədzadə Kamran Füzuli oğlu (Biləsuvar-Çaylı kəndi)

14. Əliyev Amid İlham oğlu (Biləsuvar-Çaylı kəndi)

15. Vəliyev Seyran Nizami oğlu (Biləsuvar-Nəsimikənd kəndi)

16. Məmmədov Elvin Tərlan oğlu (Biləsuvar-Xırmandalı kəndi)

17. Qurbanov Ruslan Üzeyir oğlu (Biləsuvar-Yuxarı Ağalıkənd kəndi)

18. İsmayılov Amid Eldar oğlu (Biləsuvar-Təzəkənd kəndi)

19. Cəfərov Tehran Nadir oğlu (Biləsuvar-Günəşli kəndi)

20. Kapitan: Mahmudov Cavid Hilal oğlu (Biləsuvar-Aşağı Cürəli kəndi)

21. Polkovnik-leytenant: Əkbərov Orxan Nadir oğlu (Biləsuvar şəh. M. İbrahimov küç)

22. Hüseynov Fariz Dadaş oğlu (Biləsuvar-Əsgərabad kəndi)

23. Bayramov Osman Zeyqam oğlu (Biləsuvar-Ağalıkənd kəndi)

24. Gizir: Əliyev Ruslan Arif oğlu (Biləsuvar-Bəydili kəndi)

25. Kərimov Elvin Mürşüd oğlu (Biləsuvar-çaylı kəndi)

26. Maxe: Sarıyev Vüqar Fikrət oğlu (Biləsuvar-Amankənd)

27. Məcidov Saleh Nəriman oğlu (Biləsuvar-Nəsimikənd kəndi)

28. Ağayev Sahil Nurəddin oğlu (Biləsuvar-Günəşli kəndi)

29. Qəniyev Cahid Şaiq oğlu (Biləsuvar-çaylı kəndi)

30. Şahmarov Elvin Malik oğlu (Biləsuvar-Əliabad kəndi)

31. Bayramov Elmir Elməddin oğlu (Biləsuvar-Əsgərabad kəndi)

32. Sadıqov Surac Ədalət oğlu (Biləsuvar-Ağalıkənd kəndi)

33. Gizir: Talıbov Asif Arif oğlu (Biləsuvar-Zəhmədabad kəndi)

34. Baş leytenant: Mirzəyev Elmar Şahin oğlu (Biləsuvar-Ağalıkənd kəndi)

 

35. Əsgər: Abdullazadə Teymur Faiq oğlu (Biləsuvar-Günəşli kəndi)

36. Həsənov Telman Rafiq oğlu (Biləsuvar-Bağbanlar kəndi)

37. Gizir: Əmənov Məhəmməd İntizam oğlu (Biləsuvar-Bağbanlar kəndi)

38. İbayev Nihad Üzeyir oğlu (Biləsuvar-İsmətli kəndi)

39. Əsgər: Şəbiyev Xəyal Nurəddin oğlu (Biləsuvar-Bağbanlar kəndi)

40. Əsgər: Mirişov Şəhriyar Bəxtiyar oğlu (Biləsuvar şəh.)

41. Könüllü əsgər: Qədirli İsmayıl Elçin oğlu (Biləsuvar şəh.)

42. Maxe: Yoldaşov Alim Qələmmirzə oğlu (Biləsuvar-Nəsimikənd kəndi)

43. Maxe: Məmmədov Əlyar Elbəyi oğlu (Biləsuvar-Ağalıkənd kəndi)

44. Kapitan: Babayev Nihad Akif oğlu (Biləsuvar-Günəşli kəndi)

45. Əsgər: Rüstəmli Kənan Yalçın oğlu (Biləsuvar-Əsgərabad kəndi)

46. Maxe: Məmmədov Natiq Sahib oğlu (Biləsuvar-Aşağı Cürəli kəndi)

47. Maxe: Mahmudov Babək Süleyman oğlu (Biləsuvar şəh.)

48. Əsgər: Mirzəyev Orxan Əli oğlu (Biləsuvar-Aşağı Cürəli kəndi)

49. Maxe: Nuruyev Xəyal Şakir oğlu (Biləsuvar-Ağayrı kəndi)

50. Məmmədli İlkin Fərhad oğlu (Biləsuvar şəh.)

51. Maxe: Əbilov Sübhan Arif oğlu (Biləsuvar-Nərimankənd kəndi)

52. Kərimov Səməd İkram oğlu (Biləsuvar-Əliabad kəndi)

53. Əliyev Elməddin Səbuhi oğlu (Biləsuvar-Zəhmətabad kəndi)

54. Maxe: Mirzeyev Orxan Mehman oğlu (Bilesuvar Rayonu Zehmetabad kendi)

55. Esger: Allahverdiyev Elnur Kamil oğlu (Bilesuvar Rayonu Çaylı kendi)

56. Maxe: Ezizli Elnur Şahin oğlu (Bilesuvaşeheri)

57. Esger: Qasımov Nicat Höccet oğlu (Bilesuvar rayonu Zehmetabad kendi)

58. Maxe: Məmişli Sahil Ağaverdi oğlu (Biləsuvar rayon Çaylı kənd)

59. Leytinant: Nəcəfli Sadiq Nüsrət oğlu (Biləsuvar rayonu Yuxarı Cürəli kəndi)

60. Esger: Baloğlanlı Elşad Elşen oğlu (Bilesuvar rayonu Güneşli kendi)

61. Esger: İsayev Rahet Rafet oğlu (Bilesuvar rayonu Eliabad kendi)

62. Xanalıyev Ziyəddin Ariz oğlu (Biləsuvar- Ağalıkənd)

63. Əsgər: Əhmədli Elməddin Gülverən oğlu ( Biləsuvar - Tezekend)

64. Mirzəyev Sarvan Ümidvar oğlu (Biləsuvar -

65. Maxe: Abbaslı Turan Sulduz oğlu (Bilesuvar rayonu Esgerabad kendi)

66. Kapitan- Elçin Tağıyev (Biləsuvar Zəhmətabad)

67. Könüllü Əsgər - Əlizadə Nəriman Nurəhməd oğlu (Bilesuvar şeheri)

68. Maxe: Xəlilzadə Əmrah İnqilab oğlu (Biləsuvar şəhəri)

Olaylar.az

ƏVVƏLKİ XƏBƏR

Mingəçevirdə yaşadığı ünvanı tərk edən koronavirus xəstəsinin məhkəməsi başlayır

SONRAKI XƏBƏR

Qarabağ Azərbaycanın və Cənubi Qafqazın aparıcı İT mərkəzinə çevrilə bilər